VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH KYNOLOGICKÉHO KLUBU
AGILITY - BLANSKO

Sportovní ostrov Ludvíka Daňka, Blansko

www.facebook.com/agility-blansko-1082630975190369/

Pro veřejné i soukromé akce vám zajistíme a předvedeme tyto sporty:
TANEC SE PSEM - AGILITY - COURSING

Kontakt: agilityblansko@seznam.cz , Hana Rajtšlégrová, mob.: 602 843 544

Výcvik POSLUŠNOSTI v neděli od 9.00 do 10.00 hod.

Trénink je určen hlavně pro štěňata a pejsky do 1 roku. Starší psi mohou docházet také, ale pouze ti hraví a zcela nekonfliktní. Při tréninku zvykáme štěňata na kontakt s jinými psy a utužujeme správné sociální chování psů při hře. Trénujeme ovladatelnost ve skupiněně, chůzi na vodítku, výstavní klus, aport, přivolání psa, odložení a překonání jednoduché překážky. Do tréninku občas vkládáme i cviky z Tance se psem.
Na cvičiště vždy dorazte alespoň 15 minut před započetím výcvikové hodiny. To aby se pejsek stačil před tréninkem nejdříve vydovádět a pohrát s ostatnímy psy. Do areálu cvičiště vstupujte s vyvenčeným psem. Cena za jeden hodinový trénink je 30,- Kč.
Na první trénink si sebou vezměte:
očkovací průkaz psa s vetrinárním záznamem o očkování a záznamem o odčervení psa. Na psa si vezměte pevný, nejlépe stahovací obojek (postroj je nevhodný) a krátké pevné vodítko (samonavíjecí vodítko je nevhodné). Pro psy, kteří mají problém s přivoláním, si na jeho nácvik vezměte sebou ještě druhé vodítko. Hodně dlouhé, aby se dal pejsek snáze ,,odchytit". :-) Dále sebou vezměte pejskovu oblíbenou hračku, misku na vodu a pamlsky. Ráno v den tréninku psa doma nekrmte !

AGILITY ZAČÁTEČNÍCI v neděli od 10.00 do 11.00 hod.

Pro trénink agility je nutné mít svého psa již částečně ovladatelného. Čím více je na vás pes fixován, tím snažší pro vás trénink agility bude. Úplní začátečníci mohou trénovat i s vodítkem a psa jím usměrňovat. Naši trenéři vás na trénincích postupně seznámí s jednotlivými překážkami, pravidly agility a pomohou vám s pejskem tyto překážky zdolávat.
Pro ZAČÁTEČNÍKY se staví krátké, jednoduché sekvence s nízko umístěnýma překážkama.
Zájemci o trénink se nemusí předem nikam hlásit. Prostě v 10.00 přijďte na cvičák.
Cena za jeden hodinový trénink je 50,- Kč.
Ráno před tréninkem psa doma nekrmte ! Ale vezměte si sebou pamlsky pro motivaci a odměňování psa. Pokud má váš pejsek nějakou oblíbenou hračku, tak si ji sebou také vezměte.

AGILITY POKROČILÍ v neděli od 11.00 do 12.00 hod.

V této kategorii trénují již zkušení pejsci a psovodi. Pes již zná a ochotně překonává jednotlivé překážky. Pro POKROČILÉ se staví náročnější sekvence a dráhy. Naši trenéři vás připraví na závody.
Zájemci o trénink se nemusí předem nikam hlásit, stačí přijít v 11.00 hod na cvičák.
Cena za jeden hodinový trénink je 50,- Kč.
Ráno před tréninkem psa doma nekrmte ! Ale vezměte si sebou pamlsky pro motivaci a odměňování psa. Pokud má váš pejsek nějakou oblíbenou hračku, tak si ji sebou také vezměte.


POPIS CESTY NA CVIČIŠTĚ AGILITY - BLANSKO

GPS - Parkoviště: N 49.3708017 , E 16.6394731
GPS - Cvičiště: N 49.370372 , E 16.638132

Příjezd autem ze směru od Svitav, Prostějova, Boskovic, Ráječka:
Z Rájce pojedete přes Ráječko po hlavní silnici do Blanska. Hned na začátku Blanska budete po levé straně míjet výrobní haly a po pravé straně uvidíte benzinovou stanici UNICORN s myčkou. Hned za ní odbočíte doprava ke Stanici technické kontroly (STK). Za STK je parkoviště. Tam auto necháte a dále jdete pěšky. Přejdete most nad splavem řeky Svitavy a dlážděným chodníkem dojdete (caa 50 m) přímo ke cvičišti.

Příjezd autem ze směru od Brna, Vyškova, Jedovnic:
Při vjezdu do Blanska se budete držet hlavní silnice - směrovky na Boskovice + Rájec. Po hlavní silnici projedete rovně celé Blansko až na jeho druhý konec. Pojedete, až budete mít po pravé straně benzinku SHELL + Auto Kelly a po levé straně zahradnictví s foliovníky a skleníky. Za těmi skleníky odbočíte doleva ke Stanici technické kontroly ( STK ). Tam auto necháte a přejdete pěšky most přes řeku Svitavu (splav). Dlážděným chodníkem dojdete stromovou alejí (caa 50 m) přímo ke cvičišti.

Pro přijíždějící vlakem:
Vystoupit ve stanici Blansko - Město . Hned za kolejemi (ve směru na centrum města před řekou) odbočte doleva a jděte neudržovanou asfaltkou stále podél těch kolejí. Po pravé straně minete garáže, zahrádky. Za budouvou Českého rybářského svazu je most přes potok. Teď máte dvě možnosti. Můžete přejít ten mostek a za ním odbočit doleva na cyklostezku. Ta vás dovede kolem baseballových hřišť až ke cvičišti Agility. Nebo most nepřejdete a pokračujte stále rovně až na konec velké plochy (parkoviště). Na jeho konci je druhý most přes ten potok. Ten přejdete a pak hned vlevo. Uvidíte areál baseballových hřišť. Asfaltová cyklozstezka vlevo vás dovede kolem těch hřišť až ke cvičišti agility.
Cesta od nádraží až na cvičák trvá caa 15 minut.