VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH KYNOLOGICKÉHO KLUBU
AGILITY - BLANSKO

Sportovní ostrov Ludvíka Daňka, Blansko

Pořádáme: TRÉNINKY - ZÁVODY - SOUTĚŽE ( Coursing + Agility )
Pro veřejné i soukromé akce zajišťujeme vystoupení: TANEC SE PSEM

Kontakt: agilityblansko@seznam.cz , Hana Rajtšlégrová, mob.: 602 843 544

www.facebook.com/agility-blansko-1082630975190369/
Fotky z našich tréninků, závodů a akcí: http://zdenkalipuvka.rajce.idnes.cz


Výcvik POSLUŠNOSTI v neděli od 9.00 do 10.00 hod.

Trénink je určen hlavně pro štěňata a pejsky do 1 roku ! Starší psi mohou docházet také, ale pouze ti hraví a zcela nekonfliktní.
Při tréninku zvykáme štěňata na kontakt s jinými psy a utužujeme správné sociální chování psů při hře. Trénujeme ovladatelnost ve skupiněně, chůzi na vodítku, výstavní klus, aport, přivolání psa, odložení a překonání jednoduché překážky. Do tréninku občas vkládáme i cviky z Tance se psem.
Na cvičiště vždy dorazte s vyvenčeným psem alespoň 15 minut před započetím výcvikové hodiny. To aby se pejsek stačil před tréninkem nejdříve vydovádět. :-)
Cena za jeden hodinový trénink je 30,- Kč.
Na první trénink si sebou vezměte:
očkovací průkaz psa s vetrinárním záznamem o očkování a odčervení psa. Dále si sebou vezměte pevný, nejlépe stahovací obojek (postroj je nevhodný) a krátké pevné vodítko (samonavíjecí vodítko je nevhodné). Pro psy, kteří mají problém s přivoláním, si na jeho nácvik vezměte navíc dlouhou šňůru s karabinkou nebo tzv. stopovací vodítko. Dále sebou vezměte pejskovu oblíbenou hračku, misku na vodu a pamlsky. Ráno v den tréninku psa doma nekrmte !

Trénink AGILITY v neděli od 10.00 do 11.00 hod.
AGILITY - ZAČÁTEČNÍCI

Pro trénink agility je nutné mít svého psa již částečně ovladatelného. Čím více je na vás pes fixován, tím snažší pro vás trénink agility bude. Úplní začátečníci mohou trénovat i s vodítkem a psa jím usměrňovat. Naši trenéři vás na trénincích postupně seznámí s jednotlivými překážkami, pravidly agility a pomohou vám s pejskem tyto překážky zdolávat.
Pro ZAČÁTEČNÍKY se staví krátké, jednoduché dráhy s nízko umístěnýma překážkama.
Zájemci o trénink se nemusí předem nikam hlásit. Stačí, když přijdete včas, vezmete si sebou napoprvé očkovací průkaz psa a pokaždé 50,- Kč/ pes. Ráno před tréninkem psa doma nekrmte ! Ale vezměte si sebou pamlsky pro motivaci a odměňování psa. Pokud má váš pejsek nějakou oblíbenou hračku, tak si ji sebou také vezměte na trénink.

Trénink AGILITY v neděli od 11.00 do 12.00 hod.
AGILITY - POKROČILÍ

Pro POKROČILÉ se staví náročnější dráhy. Psi i psovodi již mají dobře zvládnuty jednotlivé překážky a tudíž mají zvýšenu obtížnost parkurů. Naši trenéři vás připraví na závody.
Zájemci o trénink agility Pokročilí se nemusí předem nikam hlásit. Stačí, když přijdete včas, vezmete si sebou napoprvé očkovací průkaz psa a pokaždé 50,- Kč/ pes. Ráno před tréninkem psa doma nekrmte ! Ale vezměte sebou pamlsky pro motivaci a odměňování psa. Pokud má váš pejsek nějakou oblíbenou hračku, tak si ji sebou vezměte na trénink.

POPIS CESTY NA CVIČIŠTĚ AGILITY - BLANSKO

GPS - Cvičiště: N 49,37031 , E 16,638010

Příjezd autem ze směru od Svitav, Prostějova, Boskovic, Ráječka:
Projedete (objížďkou) Ráječkem a napojíte se na hlavní silnici do Blanska. Hned na začátku Blanska budete po levé straně míjet výrobí haly a po pravé straně uvidíte benzinovou stanici UNICORN. Za ní odbočíte doprava ke Stanici technické kontroly (STK). Za STK je parkoviště. Tam auto necháte a jdete pěšky. Přejdete most nad splavem řeky Svitavy a dlážděným chodníkem dojdete (caa 50 m) přímo ke cvičišti.

Příjezd autem ze směru od Brna, Vyškova, Jedovnic:
Při vjezdu do Blanska se budete držet na hlavní silnici, směrovky na Boskovice + Rájec. Po této hlavní silnici projedete prakticky rovně přes celé Blansko. Rovně projedete i obě kruhové křižovatky. Za druhou kruhovou křižovatkou minete po levé straně Úřad práce, Autobazar a městské koupaliště. Stále jedete rovně dál, až uvidíte po levé straně areál zahradnictví se skleníky. Hned za těmi skleníky odbočíte doleva ke Stanici technické kontroly ( STK ). Tam auto necháte a pěšky přejdete most nad splavem řeky Svitavy. Dlážděným chodníkem dojdete (caa 50 m) přímo ke cvičišti.

Pro přijíždějící vlakem:
Vystoupit ve stanici Blansko - Město . Hned za kolejemi (ve směru na centrum města před řekou ) odbočte doleva a jděte neudržovanou asfaltkou stále podél těch kolejí. Po pravé straně minete garáže, zahrádky a starou budovu s mostkem přes potok. Přes ten most ale nechodte ! Pokračujte stále rovně až na konec velké plochy (parkoviště). Na jeho konci je most přes potok. Ten přejdete a pak hned vlevo. Uvidíte areál baseballových hřišť. Asfaltová cyklozstezka vlevo vás dovede kolem těch hřišť až ke cvičišti agility. Cesta od nádraží až na cvičák trvá caa 15 minut.