KYNOLOGICKÝ KLUB AGILITY - BLANSKO

Člen ČKS, registrován pod Klubem agility České republiky, IČO: 63830035

Agility - Blansko FB: www.facebook.com/profile.php?id=100057246866729

Vedoucí a trenér FB: www.facebook.com/profile.php?id=100076229748616

Kontakt: agilityblansko@seznam.cz , Hana Rajtšlégrová, mob.: 602 843 544

KDE nás v BLANSKU najdete ??? SPORTOVNÍ OSTROV - Cvičiště = GPS 49.3703289N, 16.6380564E
Parkoviště máme za budovou Stanice technické kontroly (STK) - GPS: 49.3709547N, 16.6398633E
Po zaparkování přejdete pěší most přes řeku Svitavu a po 100 metrech jste u cvičiště. :-)
Podrobný popis cesty je na konci této stránky.
Aktualizace stránek: 15.7.2024

SOCIALIZACE v neděli od 9.00 do 10.00 hod.

Určeno hlavně pro štěňata od 3 měsíců věku a mladé pejsky do 1 roku. Starší pejsci mohou docházet také, ale pouze ti hraví a nekonfliktní. Během této hodiny se navíc poskytuje poradenství ohledně výchovy a řeší možné problémy chování. Na závěr hodiny si vždy s pejsky vyzkoušíme pár cviků základní ovladatelnosti. Zájemci se nemusí předem nikam hlásit. Stačí přijít v 9.00 s předem vyvenčeným psem na cvičák. Vezměte si sebou napoprvé očkovací průkaz psa se záznamem o očkování a odčervení. Poplatek za jeden trénink je 50,- Kč.
Z bezpečnostních důvodů se NEDOPORUČUJE brát s sebou na cvičiště DĚTI. :-(

Trénink HOOPERS v neděli od 10.00 do 11.00 hod.

Hoopers je sport vhodný pro mladé pejsky, veterány a nebo pejsky, kteří ze zdravotních důvodů nemohou či nechtějí skákat přes překážky agility. Tento sport je vhodný i jako příprava na agility. A v neposlední řadě je Hooper vhodný i pro zkušené ,,agiliťáky". Ti to berou jako vítanou změnu. :-) Pro trénink Hoopers je důležité, aby byl pes ovladatelný a chtěl s pánečkem spolupracovat. Ráno před tréninkem psa doma nekrmte. Ale vezměte si sebou pamlsky jako odměnu a motivaci. Cena za jeden trénink je 100,- Kč.

Trénink AGILITY v neděli od 11.00 do 12.00 hod.

Pro trénink agility je nutné mít svého psa dobře ovladatelného, znát povely a mít dobrou kondici. Čím více je na vás pes fixován, tím snadnější pro vás trénink agility bude. Výhodou je, trénovat s pejskem nejdříve Hoopers a pak k němu přidat i Agility. Trenér během tréninku informuje o pravidlech agility a staví různé krátké sekvence, které připraví tým na případné závody.
Ráno před tréninkem psa doma nekrmte. Ale vezměte si sebou pamlsky jako odměnu a motivaci. Cena za jeden hodinový trénink je 100,- Kč.

FLY BALL každou první neděli v měsíci od 12.00 do 12.30 hod.

Trénink sportu pro pejsky, kteří milují balónky a zvládají přeskočit nízkou překážku. Pro trénink Flyballu je dobré mít pejska ovladatelného, aby vždy přiběhl na přivolání a ochotně přinesl míček. Začátečníkům trenér pomůže a vše vysvětlí. Ráno před tréninkem psa doma nekrmte. Zájemci o trénink se nemusí předem nikam hlásit, stačí přijít ve 12.00 hod na cvičák. Cena za jeden trénink je 50,- Kč.

Popis cesty na cvičiště:

Při příjezdu ze směru od Brna, Jedovnic: V Blansku pojedete stále po hlavní silnici směr Rájec, Boskovice, Svitavy. Všechny kruhové křižovatky (5) projedete rovně ! Zhruba 50 metrů za pátou kruhovou křižovatkou (u Obchodního centra POŘÍČÍ) odbočíte doleva, ke Stanici technické kontroly (STK). Tam auto necháte a přejdete pěšky roštový most nad Salmovým jezem. Zhruba po 100 metrech jste u cvičiště.
Při příjezdu ze směru od Rájce, Boskovic: V Blansku pojedete okolo výrobních hal po hlavní silnici. Za benzinovou stanicí Unicorn odbočíte doprava ke Stanici technické kontroly (STK). Je to před první kruhovou křižovatkou ! Před OC Poříčí. Tam auto necháte a přejdete pěšky roštový most nad Salmovým jezem. Zhruba po 100 metrech jste u cvičiště.

VÝSLEDKY našeho tréninku:
Bedlington teriér - Arlette Bos Grunniens (Arletka). Se svou paničkou, Ivou Nečasovou (Rajtšlégrovou) se staly nejúspěšnějšími členy reprezentačního družstva Agility – Blansko a držitelky mnoha prestižních titulů:
- Mistr republiky v Agility
- Mezinárodní čestný titul A3 Champion v Agility
- Dvojnásobný Mistr Evropy v Agility
- Mistr Světa v Agility družstev
- Držitelka licence v Coursingu
- Vítězka krásy na MVP v Brně
- Mistr republiky v Tanci se psem
- Vícemistr Evropy v Tanci se psem