KYNOLOGICKÝ KLUB AGILITY - BLANSKO

Člen ČKS, registrován pod Klubem agility České republiky, IČO: 63830035

Kontakt: agilityblansko@seznam.cz , Hana Rajtšlégrová, mob.: 602 843 544

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057246866729

Náš kynologický areál v BLANSKU se nachází v části zvané SPORTOVNÍ OSTROV
GPS 49.3703289N, 16.6380564E
Parkoviště: ul. Poříčí 2301/17, za budovou STK / GPS: 49.37136, 16.63974
Po zaparkování přejdete pěší most přes řeku a po 100 metrech jste u cvičiště. :-)
Podrobný popis cesty je na konci této stránky.

Aktualizace stránek - 1.6.2023

SOCIALIZACE v neděli od 9.00 do 10.00 hod.

Určeno hlavně pro štěňata od 3 měsíců věku a mladé pejsky do 1 roku. Starší pejsci mohou docházet také, ale pouze ti hraví a nekonfliktní. Během této hodiny se navíc poskytuje poradenství ohledně výchovy a řeší možné problémy chování. Na závěr hodiny si vždy s pejsky vyzkoušíme pár cviků základní ovladatelnosti. Zájemci se nemusí předem nikam hlásit. Stačí přijít v 9.00 s předem vyvenčeným psem na cvičák. Vezměte si sebou napoprvé očkovací průkaz psa se záznamem o očkování a odčervení. Poplatek za jeden trénink je 50,- Kč.
Z bezpečnostních důvodů se NEDOPORUČUJE brát s sebou na cvičiště DĚTI. :-(

FLY BALL v neděli od 10.00 do 10.30 hod.

Trénink sportu pro pejsky, kteří milují balónky a zvládají přeskočit nízkou překážku. Pro trénink Flyballu je dobré mít pejska ovladatelného, aby vždy přiběhl na přivolání a ochotně přinesl míček. Začátečníkům trenér pomůže a vše vysvětlí. Ráno před tréninkem psa doma nekrmte. Zájemci o trénink se nemusí předem nikam hlásit, stačí přijít v 10.00 hod na cvičák. Cena za jeden trénink je 50,- Kč.

HOOPERS v neděli od 10.30 do 11.00 hod.

Trénink dalšího zajímavého sportu. Hoopers je vhodný i pro mladé pejsky, veterány a nebo pejsky, kteří ze zdravotních důvodů nemohou či nechtějí skákat přes překážky agility. Tento sport je vhodný i pro zkušené agiliťáky. Ti to berou jako vítanou změnu. :-) Pro trénink Hoopers je důležité, aby byl pes ovladatelný a chtěl s pánečkem spolupracovat. Ráno před tréninkem psa doma nekrmte. Ale vezměte si sebou pamlsky jako odměnu a motivaci. Zájemci o trénink se nemusí předem nikam hlásit, stačí přijít v 10.30 hod na cvičák. Cena za jeden trénink je 50,- Kč.

AGILITY v neděli od 11.00 do 12.00 hod.

Pro trénink agility je nutné mít svého psa již částečně ovladatelného. Čím více je na vás pes fixován, tím snadnější pro vás trénink agility bude. Trenér Vás postupně seznámí s jednotlivými překážkami a pravidly agility. Úplní začátečníci mohou trénovat s pejskem na tenkém vodítku. Ráno před tréninkem psa doma nekrmte. Ale vezměte si sebou pamlsky jako odměnu a motivaci. Zájemci o trénink se nemusí předem nikam hlásit. Prostě v 11.00 přijďte na cvičák. Cena za jeden hodinový trénink je 100,- Kč.

Popis cesty na cvičiště:

Při příjezdu ze směru od Brna, Jedovnic: V Blansku pojedete stále po hlavní silnici směr Rájec, Boskovice, Svitavy. Všechny kruhové křižovatky (5) projedete rovně. Zhruba 50 metrů za pátou kruhovou křižovatkou odbočíte doleva, ke Stanici technické kontroly (STK). Tam auto necháte a přejdete pěšky roštový most nad Salmovým jezem. Zhruba po 100 metrech jste u cvičiště.
Při příjezdu ze směru od Rájce, Boskovic: V Blansku pojedete okolo výrobních hal po hlavní silnici. Za benzinovou stanicí Unicorn odbočíte doprava ke Stanici technické kontroly (STK). Je to před první kruhovou křižovatkou ! Tam auto necháte a přejdete pěšky roštový most nad Salmovým jezem. Zhruba po 100 metrech jste u cvičiště.

VÝSLEDKY našeho tréninku:
Bedlington teriér - Arlette Bos Grunniens (Arletka). Se svou paničkou, Ivou Nečasovou (Rajtšlégrovou) se staly nejúspěšnějšími členy reprezentačního družstva Agility – Blansko a držitelky mnoha prestižních titulů:
- Mistr republiky v Agility
- Mezinárodní čestný titul A3 Champion v Agility
- Dvojnásobný Mistr Evropy v Agility
- Mistr Světa v Agility družstev
- Držitelka licence v Coursingu
- Vítězka krásy na MVP v Brně
- Mistr republiky v Tanci se psem
- Vícemistr Evropy v Tanci se psem